Djački Parlament

Učenički parlament je formalna institucija kroz koju se omogućava učestvovanje mladih u nekim odlukama i aktivnostima škole, tj. aktivnijeg učešća u školskom životu.Parlament čini 8 učenika šestog, sedmog i osmog razreda, po dva iz svakog odeljenja uz uvažavanje rodne ravnopravnosti. Tako, u radu Parlamenta učestvuju Saša , Miloš , Tina i Ana  iz osmog razreda i naši sedmaci  Kaća i Nina .

Učenički parlament se organizuje radi:

• ostvarivanje mogućnosti učešća učenika u odlučivanju u svim važnim pitanjima
  • poboljšavanje položaja učenika
  • bržeg informisanja učenika o pitanjima od posebnog značaja za njih
  • boljeg organizovanja zajedničkog života u školi
  • pokretanja novih aktivnosti, dešavanja u školi
  • zaštiti prava učenika
  • aktivne saradnje učenika sa nastavničkim timovima

Đački parlament je 2.10.2012. godine organizovao turnir u malom fudbalu, u sklopu aktivnosti Dečije nedelje . Učestvovale su ekipe sačinjene od dečaka iz svih odeljenja učenika od 5. do 8. razreda. Finale  između dve najbolje ekipe 8. i 6. razreda je održano 9.10.2012. kada je pobedila ekipa 8. razreda . Pored rezervnih igrača , turnir je pratilo i još mnogo učenika , kao i nastavnik fizičkog Aleksandar Šakić , nastavnica Informatike i računarstva Mira Stanić i direktorica škole Vukosava Volf. Sudije su bile pravične, ali pravdom nikada nisu bili svi zadovoljni.